Türkiye Diyanet Vakfı üçüncü kez “iyiliği” ödüllendirecek

Türkiye Diyanet Vakfı 12 Mart 2017 tarihinde üçüncüsünü düzenleyeceği Uluslararası İyilik Ödülleri töreni öncesi, iyiliğe katkıda bulanan iyilik hikâyelerini almaya başladı.

TDV Genel Müdürü Mustafa Tutkun, “Yeryüzünde iyilik egemen oluncaya kadar” sloganıyla 41 yıldır dünyanın pek çok bölgesinde hayrın ve iyiliğin eli olduklarını, iyiliğin toplumun her alanında yayılmasına katkıda bulunmak istediklerini söyledi.

İyilik için yaşamayı varoluş sebebi olarak gören Türkiye Diyanet Vakfı olarak iyiliği yaymak, iyiye olan farkındalığı artırmak için iyilik hikâyelerini ödüllendirdiklerini ifade eden Tutkun, “Bir iyiliği duyurmanın, anlatmanın, aktarmanın birçok insanı iyilik yapmaya teşvik edeceği düşüncesinden hareketle Uluslararası İyilik Ödülleri programı düzenliyoruz” dedi.

Uluslararası İyilik Ödüllerinin ilk olarak 2015 yılında Türkiye Diyanet Vakfı tarafından başlatıldığını ve bugüne kadar pek çok iyilik hikâyesini gün yüzüne çıkardıklarını ifade eden Tutkun, bu yılda iyiliği ödüllendireceklerini ve 16 Aralık 2016 tarihine kadar iyilik hikâyeleri başvurularını alacaklarını kaydetti.

Dünyaya ve yaşadığı toplumlara örnek olabilecek yaşanmış iyilik hikâyelerini ön plana çıkarmak istediklerini ifade eden Mustafa Tutkun şöyle konuştu;

“2016 yılı içerisinde Türkiye Diyanet Vakfı Şubeleri üzerinden bize ulaşan, vatandaşlarımızın önerisi, basından ve sosyal medyadan tespit ettiğimiz bin 100 hikayenin arasından ön plana çıkan yaşanmış iyilik hikayelerine ödül verdik. Bu hikayelerde başta kendi ülkemizden olmak üzere, Asya’dan Avrupa’ya, Afrika’dan Balkanlara, Amerika’dan Uzakdoğu’ya kadar bir çok iyilik sahibini gün yüzüne çıkarmak istedik. Ödüller Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından katılımcılara takdim edildi. Elbette her iyilik değerlidir, burada asıl amacımız ülkemize ve yaşadığımız dünyamıza bir mesaj vermek, örnek iyilikler göstermek, ufak bir iyiliğin nasıl milyonlarca kişinin umuduna dönüştüğünü anlatabilmek. Bu yılda yine aynı şekilde ülkemiz ve dünyanın pek çok bölgesinden iyilik sahiplerini ödül vermek istiyoruz. Hikâyelerimiz Diyanet İşleri Başkanlığımız ve vakfımızın merkez ve taşra teşkilatlarının yanı sıra Diyanet İşleri Başkanlığı yurt dışı teşkilatları ve yurtdışı paydaşlarımız yardımıyla da toplanıp bize ulaştırılacak. Bize ulaşan hikâyeler vakfımızda oluşturulan komisyonla değerlendirilecek” dedi.

Uluslararası İyilik Ödülleri Programını önemsediklerini ifade eden Tutkun, “Dünyada ve yaşadığı toplumda çığır açan, bireyleri harekete geçiren, çevresine ilham veren, farklı dil ve kültürde yaşayan insanları güzellikte bir araya getiren, yaratanın hatırına tüm yaratılmışları koruyan ve kuşatan iyiliklerin konu olduğu yaşanmış hikâyeleri 16 Aralık 2016 tarihine kadar iyilikodulleri@diyanetvakfi.org.tr adresine ulaştırılmasını bekliyoruz.  Bize gönderilecek  ‘Yaşanmış İyilik Hikâyeleri’ Komisyonumuz tarafından hassasiyetle değerlendirilerek, uygun görülenlere 12 Mart 2017 Pazar günü yapılacak törende değerli katılımcıların huzurunda ödülleri takdim edilecektir” diye konuştu.

Mustafa Tutkun, Uluslararası İyilik Ödülleri hakkında detaylı bilgiye ve örnek iyilik hikâyelerine www.uluslararasiiyilikodulleri.com adresinden ulaşılabileceğini kaydetti.

Comments are closed.